Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1,6 RT 1996 - wymiana sprężyn


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już samemu wymieniał sprężyny przednie w megance? Na warsztacie, gdy chciałem ustawić geometrię, powiedzieli mi że coś mi tam może pęknąć, ja zabardzo nie znam, bo nigdy w autach zbyt dużo nie grzebałem, wymiana 60zł od strony + części. Zastanawiam się czy nie zrobić tego samemu, tym bardziej że miałbym dostęp do zciągacza do sprężyn, tylko czy warto się z tym bawić? Bo z jednej strony to 120 w kieszeni, a z drugiej może jest z tym tyle zabawy że lepiej dać na warsztat? Ew. proszę o info na jakie "pułapki" mogę się natknąć podczas tej operacji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wymieniałem kiedyś sam w Seicento. Budowa McPersona taka sama, więc jako taki pogląd na sprawę mam. Jeżeli masz ściągacz to w zasadzie banał. Zeszło sie ok jednej godziny.

Gdybym miał ściągacz to nigdy nie wydałbym 120zł na wymianę.

Pamietaj, że po wymianie trzeba koniecznie ponownie ustawić geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

W ostatnią sobotę wymieniłem ze Szwagrem sprężyny i amorki w mojej megance. Jak się ma ściągacze to naprawdę jest fajna zabawa i nie ma w tym nic trudnego. Zajęło nam to z 2,5 godziny dla obu stron. Mam tylko pytanko - Lewy napisał, że muszę potem ustawić geometrię. Czy to prawda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie bo moze sie zdarzyc ze srubki troche inaczej wskocza niz wczesniej. ale niekoniecznie. przynajmniej takie jest moje zdanie, moze Lewy niech sie wypowie, moze ma wieksza wiedze w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Lewy niech sie wypowie, moze ma wieksza wiedze w tym temacie.

 

Dokładnie. Zmieniając cokolwiek w zawieszeniu trzeba potem zrobić geometrię.

Po wymianie amorków i sprężyn to już na 200%. Tak mówi teoria.

 

Ja dziś wymieniłem same amorki i geometrię na wszelki wypadek robiłem.

 

Kiedyś czekając na naprawą tłumika patrzyłem jak gościowi w Clio wymienili jedną :!: końcówkę drążka kierowniczego. Oczywiście potem ustawiali geometrię.

 

Nie zawsze jednak musi się coś poprzestawiać. Jak sam w SC wymieniłem amorki ze spreżynami to olałem geometrię i w sumie nic się nie działo.

Teraz juz bym nie zaryzykował :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś już samemu wymieniał sprężyny przednie w megance? Na warsztacie, gdy chciałem ustawić geometrię, powiedzieli mi że coś mi tam może pęknąć, ja zabardzo nie znam ...

 

W (prawie) każdym aucie po wymianie sprężyn lub amortyzatorów z przodu należy ustawić ponownie geometrię. Ale nie ma obawy że coś pęknie :mrgreen: Polecam jednak wybranie się do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy ktoś już samemu wymieniał sprężyny przednie w megance? Na warsztacie, gdy chciałem ustawić geometrię, powiedzieli mi że coś mi tam może pęknąć, ja zabardzo nie znam, bo nigdy w autach zbyt dużo nie grzebałem, wymiana 60zł od strony + części. Zastanawiam się czy nie zrobić tego samemu, tym bardziej że miałbym dostęp do zciągacza do sprężyn, tylko czy warto się z tym bawić? Bo z jednej strony to 120 w kieszeni, a z drugiej może jest z tym tyle zabawy że lepiej dać na warsztat? Ew. proszę o info na jakie "pułapki" mogę się natknąć podczas tej operacji :mrgreen:

Jeżeli już będziesz to robił to pamiętaj, że ściśnięta sprężyna ma zgromadzoną sporą ilość energii. I jak się coś wyślizgnie to np. złamana ręka to znak że miałeś dużo szczęścia. Nie piszę tego, żeby Cię odstraszyć, ale uważam, że jak za dużo przy autach nie robiłeś to samodzielne zmienianie sprężyn nie jest dobrym pomysłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!