Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzeglo-regulacja


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam! Drodzy Panowie niestety sprzęgło w reanult megane II jest hydrauliczne - jedyne co się robi to je odpowietrza. Płyn hamulcowy który widzicei w przezroczystym zbiorniczku przy pompie hamulcowej jest tłoczony również do sprzegła - taki nowoczesny bajer. Podobnie jest już w VW. U mnie w MEGI jest podobnie, ale inaczej już nie będzie:)))))) ale co tam mi to odpowiada. trzymaqjcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam! Drodzy Panowie niestety sprzęgło w reanult megane II jest hydrauliczne - jedyne co się robi to je odpowietrza.

 

To znaczy, że nic się nie da z tym zrobić?

U mnie tez bierze diabelnie wysoko (w zasadzie u samej góry), a samochód ma na koncie ledwie 50kkm (a i to zachowawczej) jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jezeli masz wysokie sprzeglo to niestety zblizaz sie do momentu kiedy juz tylko zacznie sie slizgac ,a to oznacza wymiane.Ja tez tak mialem ale jeszcze pól roku jezdzilem a pózniej to juz wymiana i sprzeglo teraz jest na dole ;-) Czyli na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest ze sprzęgłami do Maggie II?

Seryjne słyną z tego, że są "kiepskie" (cokolwiek by to znaczyło).

Ile kosztuje wymiana i na jakie wymieniać (dowolne, orginalne, czy jakiś konkretny zamiennik)?

Przyznam się szczerze, że troszkę mnie to wnerwia.

Oplem Vectrą przejechałem 180kkm i nie wiedziałem, co to sprzęgło... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wierzę że nie ma żadnej regulacji przy hydraulicznym sprzęgle. Musi być regulacja na wyprzęgniku pedału! musi być regulacja skoku i luzu jałowego. W megi 2 tego nie sprawdzałem ale aktualnie robię Lanosa z hydraulicznym sprzęgłem ( wymiana tarczy) i taka możliwość jest, chociaż mocno ograniczona w stosunku do linki. Poszukam procedury naprawczej przy czasie, bo nie pamiętam. A hydrauliczne sprzęgło żaden bajer, miały Skody od 1980 roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Miałem alfę z 95r. nie było tam żadnej regulacji skoku jałowego pedału sprzęgła.

To nie żadna wada. W niektórych mechanizmach skok reguluje się sam automatycznie. Objawem zużycia tarczy nie jest w tym przypadku podchodzenie pedału coraż wyżej a moment ruszania auta. Gdy sprzęgło nadaje się już do wymiany, chcąc ruszyć autem płynnie nie uda się. Koła będą ruszały skokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!