Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Turbosprezarka do Megane 1,4 98r.


lordman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum. Jestem ciekaw waszych opinii na temat turbo do silnika 1,4 8V z końca 98r. Mianowicie chodzi o to że mam Megana mały przebieg itd. Dostalem od ojca wiec nie robiłem problemów ale dla mnie osobiście jest on strasznie słabym silnikiem jak na taki samochód. Na początku myślałem żeby wymienić silnik na 1,6 8V (trzymanie identyczne wiec nie będzie trzeba się bawić)ale dowiedziałem się że to raczej sie nie opłaca, a poza tym nigdy nie wiadomo na jaki silnik się trafi. Ale ktoś mi podpowiedział o turbo. I teraz pytanie co o tym myślicie i czy kiedykolwiek ktoś już próbował zrobić takie przeróbki.

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam więcej, jak góra wytrzyma doładowanie to dół w 1,4 już na pewno padnie. Tam panewki są a`la skórki od banana :-) a na poważnie....podjedź do jakiejkolwiek profesjonalnej firmy tuningowej a wybiją Ci to z głowy lub Ciebie z kasy a efekt będzie marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze napewno da sie to zrobic bo jest to silnik 8v wiec goscie daja rade, ale ja bym tego raczej nie robił bo koszt jest troche zaduzy. Kurcze lepiej jak masz cos zrobic to sprzedac ten silnik za pare groszy bo przebieg jest maly i wlozyc powiedzmy 1.6 16v, 1.8 16v silnik kosztuje z 1500 zl a przekładka trwa 3 godziny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicpon, poczytaj sobie na forum krc o perypetiach BYQa który robił przekładkę w clio z 1.2 energy na 1.4 energy - niby te same silniki a ile problemów ma, niby wszystko pasuje, a clio jeździć nie chce:

 

częśc 1 opowieści

 

część 2

 

tak przy okazji to ten user też jest na ty forum więc może coś napisze w tej sprawie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem ze koszt bedzie wysoki. Co do wymiany silnika to jedynie 1,6 8V. trzymania i skrzynia wszystko to samo, nie bedzie sie trzeba bawic. Myslalem wogole zeby wsadzic 1,6 16V ale tam juz sa inne trzymania skrzynie i wogole inna budow. No coz chyba zostalo mi tylko sprzedac i kupic cos lepszego moze diselka. Ale ten moj ma przejechane tylko 76 tyś to cale G na taki rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius nie chce mi sie tego czytac bo ide spac bo za 6 godzin na wegry jade:mrgreen: :-)

 

ale nie ma zadnych perypetii znam zdolnego jednego człowieka w krakowie który bez problemu to zrobi...... i robil inne nie mozliwe rzeczy. Poprostu czasami ludzie sie podejmuja czegos czego zrobic nie potrafia i tyle..... a włozyc 1.6 16v to nie jest jakis straszny wyczyn..... ale kazdy ma swoje zdanie

pozdro

 

ps. do zobaczenia za 4 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sądze ze silnik wejdzie bez problemu tylko poco taki mały jak 1,4 przeskoczyc na 1,6?

nie lepiej jakies 2,5 litra z laguny?chyba coś koło takiej mocy było w lagunach.

ja na mój gust taki bym wsadził jak bym miał przekładke robić.

a druga sprawa to skrzynia tak jak koldzy mówią i co najważniejsze to komputer cza by wsadzić z tego nowego silnika. a cha no i nie mozesz zapomniec o wymianie wszystkich hamulców bo te słabizny z 1,4 czy 1,6 nie wytrzymają wiekszego silniczka.

ja napoczątku chcialem w moim 1,6 wsadzić 1,8 i juz wtedy mi mówiono ze bede musiał wsadzać nowe hample wdodatku tarcze z tyłu :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba lepiej sobie odpuscic wszelkie przerabianie i sie troszke pomeczyc na tym 1,4 i powoli sobie odkladac na jakies lepsze auto z lepszym silnikiem. Moze Megana w dieselku (chip tuning) i jest dobrze + nowa buda klima itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to przy okazji jeszcze ja chcialbym sie poradzic (troche pozno sie wlaczylem do rozmowy :-P ) Tez intensywnie mysle o turbo z tym ze do Meganki cabrio 2.0 z 98 roku bo bardzo brakuje mi mocy (to nie jest 16v wiec nie ma 150 KM). Czy u mnie bylo by to latwiejsze do zamonowania? Jakie koszty? Oplaca sie? Pozdro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!