Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 1.6. 16v 2000r 120tys -co wymienic/sprawdzic?


marcinusik_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jest to mój 1szy post jednak forum śledzę od dłuższego czasu. We wtorek jestem umówiony na duży przegląd mojego renault.

Z tego co tu przeczytałem polecacie wymienić:

-wszystkie płyny

-świece

 

Pytania moje są następujące:

-Co z filtrami? czy wymieniać wszystkie?

-Klocki, amortyzatory. etc?

-Czy macie jakieś inne sugestie? Co sprawdzić/co wymienić.

Rozrząd robiłem przy 95tys.

 

Dodam że samochód do tej pory serwisowany był w ASO.Nic się nie dzieje. nic nie stuka nic nie puka.(tylko po każdym deszczu lub myciu woda wlewa mi się w progi- mam nadzieję że z tym również sobie poradzą) Teraz jadę do Wieliczki, którą również tutaj polecacie.

 

pzdr i liczę na rzeczowe odpowiedzi!

 

PS. Czy to że spóźniłem się z wymianą oleju (ostatni był na 94tys , obecnie jest 116tys może poważnie wpłynąć na żywotność mojego autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry najlepiej wszystkie zmienić, ja zawsze tak robię, że co wymianę oleju wymieniam wszystkie filtry (paliwa, powietrza, oleju, kabinowy) - koszty nie duże, a dla silnika zawsze lepiej

 

klocki i amorki - wg ich stanu, jak jeszcze dobre to jeździć

 

czyli 22 tyś od ostatniej wymiany, nic poważnego nie powinno się stać, jeśli np. w filtrze powietrza nie będzie dużo piachu, chociaż na pewno taka sytuacja pozytywnie nie wpływa na stan silnika

 

przy takim przebiegu pomyślałbym jeszcze nad wymianą oleju w skrzyni, a na pewno sprawdziłbym jego stan - zimą będzie łatwiej machać lewarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci kiepsko chłodzi to trzeba uzupełnić czynnik chłodzący

 

jak zmieniasz płyn chłodniczy to zmień też termostat

płyn do wspomagania i płyn hamulcowy możesz zmienić jak chcesz

 

ja po 93.000 km wszystko co się dało powymieniałem i mam spokój - fakt, że trochę to kosztowało, ale jeśli ktoś ma zamiar trochę pojeździć danym autem to myślę, że warto

 

Słyszałem też o ewentualności wymiany łączników/ (stabilizatorów)?
chodzi Ci o gumki stabilizatora? jedna kosztuje 8 zł :-) jak Ci nic nie puka w zawieszeniu, ani nie ma luzów to nie ma czego wymieniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ostatnie pytanko mam (przypomniało mi się)

 

Czasem (bardzo rzadko) przy odpalaniu auta (zimny silnik) auto wchodzi na bardzo wysokie obroty. Jednak po doczekaniu kilku minut lub po przejechaniu kilkuset metrów sytuacja się stabilizuje. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinusik , odzywaj się czasem

mam podobną maszynę prod.30.11.1999 więc pisz co trzeszczy;

klimę sprawdzenie - 30zł (urządzenie tronic)

gumki w dolnych wahaczach , stabilizatora - nie pukają ale podczas ich pracy na wytrząsarce widziałem promieniowe pęknięcia - za chwilę do wymiany; ledwo wyczuwalne luzy końcówek drążków kierown. to drobiazg;

przetarta osnowa linki ręcznego ; jak patrzyłem na majstrów od wymiany filtrów to padałem ze śmiechu (jak chcieli urwać przewody filtra paliwa to przestałem się śmiać);

amortyzator tył lewy sprawność 88% i puka - do wymiany;

i to by było na tyle , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę zaraz do serwisu napiszę wieczorem co i jak! pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-04-24, 16:46 ]

Gumki tak samo jak u ciebie - wymienione. nic nie stuka teraz.

 

Przegląd był bardzo obszerny i oprócz rutynowych kontroli i wymian nic nie wyszło.

 

Pozostaje się tylko cieszyć bo kilka stówek więcej w kieszeni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!