Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyżby akumulator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow,

Kilka dni temu spotkalo mnie cos dziwnego. Jak codzien wrocilem z pracy i zostawilem auto pod domem. Po kilku godzinach chce je otworzyc z karty i nic. Wiec zmieniam karte na druga i to samo - zadnej reakcji. Patrze do srodka a tam dioda immobilizera zapalona swiatlem ciaglym. Mysle co jest. Otworzylem auto z kluczyka, staram sie zapalic i tez nie chce. Tylko slysze takie pikanie pod maska, wskazowki zegarow lekko drgaja.

Zadzwonilem po pomoc assistance - przyjechal koles, podpial swoj aku i auto odpalilo. Juz jednak wczesniej zauwazylem ze diodka immobilizera zaczela normalnie mrygac i drzwi ryglowaly sie z karty. Nie probowalem jednak odpalac, by kolezka zdolal sie wykazac, i by nie wyjsc na przyslowiowego idiote, co sobie ubzdural awarie auta. Oczywiscie sugestia pana mechanika byla taka, ze nalezy czym predzej wymienic aku na nowy bo ten co mam to szrot. Ja jednak sprobowalem pojezdzic na nim jeszcze troche i okazuje sie ze do dzis nie spotkalo mnie nic podobnego.

Czy ktos z Was mial podobna sytuacje? Czy mozliwe jest aby system odcinajacy doplyw pradu do wszelkich urzadzen znajdujacych sie w aucie (swiatla, radio, nawiew) nie zadzialal bo wyciagnieciu karty i zamknieciu auta?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mi raz się tak stało, tylko, ja miałem tak, wchodze do auta z karty, chce odpalić i nic pare żeczy migało, przychodzr za dwie godziny, i akumulator dentka, podpiołem inny wszystko o.k. a na tgamtym do dzisiaj jest ok czyli rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Panowie polecaliby akumulator do 1,4 benz.? Chodzi oczywiscie o pojemnosc i prad rozruchowy plus ewentualne bezkonfliktowe wspolgranie z rozrusznikiem. Osobiscie z niedowiezaniem zauwazylem ze oryginalny Tudor w moim aucie ma jedynie 36 Ah i zdaje sie 300 pare Amperow.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Znalazłem to forum. Jestem od 2 tyg. posiadaczem cudu francuskiej myśli inżynieryjnej i miałem dziś podobny problem:

auto dało się otworzyć kartą, ale nie można było odpalić (ciemno na desce rozdzielczej). nie dało się też zamknąć samochodu z karty. Pierwsza myśl AKU padł, ma 4 lata. AKU ma oczywiście zielone pole.

Przyjechał gość, chciał podpiąć aku i odpalić, ale tylko dotknął akumulatora i wszystlko się zaświeciło i samochód odpalił. Mówi, że chyba gdzieś jest jakieś przerwanie w układzie. Wszystko się wyzerowało w komputerze.

Czy to AKU, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam,

Znalazłem to forum. Jestem od 2 tyg. posiadaczem cudu francuskiej myśli inżynieryjnej i miałem dziś podobny problem:

auto dało się otworzyć kartą, ale nie można było odpalić (ciemno na desce rozdzielczej). nie dało się też zamknąć samochodu z karty. Pierwsza myśl AKU padł, ma 4 lata. AKU ma oczywiście zielone pole.

Przyjechał gość, chciał podpiąć aku i odpalić, ale tylko dotknął akumulatora i wszystlko się zaświeciło i samochód odpalił. Mówi, że chyba gdzieś jest jakieś przerwanie w układzie. Wszystko się wyzerowało w komputerze.

Czy to AKU, czy coś innego?

 

Mam to samo od dwóch dni - rano gdy jest zimno.

Lekkie dotkniecie kabli od akumulatora i wszystko wraca do normy).

Jedyne co zauważyłem to poluzowany kabel + przy akumulatorze.

Dokręciłem dziada i zobaczymy czy rano znowu będę miał niespodziankę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwalczak, przed dokręceniem klemy mogłeś przeczyścić styk na aku. i zacisk. Jeśli było luźne, to lubi tam zaśniedzieć. Gdyby były jeszcze problemy odkręć te klemy, profilaktycznie i "+" i "-" przeczyść i dokręć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!

Długo się przyglądałem forum i nie podejmowałem dyskusji, aż mojej Reni padło aku i proszę o pomoc. Czy rzeczywiście 5 lat to czas kiedy powinno się wymienić akumulator? Jeżeli tak to na jaki do Megane 1,5 dci Grandtour 2004.Przejechane mam 170 tkm.Może to jest powód aby go wymienić?a może ten który jest wstawiony to jakieś badziewie ?Pozdrowiam wszystkich i Dosiego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!