Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

co oznacza ta kontrolka ???


Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem wlascilielka classic meganki '98 na gaz silnik 1,6 od jakiegos czasu kiedy przelancza sie na gaz automatycznie wlacza mi sie na desce rozdzielczej taka kontrolka taki zygzak

"///" ale ostatnio mam podlaczone nowe radio i moze to cos od niego

bylam juz u dwoch mechanikow nikt nie wie co oznacza ta kontrolka a istrukcji niestety nie mam :-/ moze ktos wie co ona oznacza :mrgreen: dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy razem z tą kontrolką zapala się jeszcze jakaś inna?

W instrukcji znalazłem tylko opisany przez Ciebie "zygzak" razem ze "spiralką". Ta kombinacja w silniku benz. oznacza usterkę elektryczno/elektroniczną.

 

Jaką masz instalację LPG, której generacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh a to mnie rozbroiliscie nie mam pojecia jakiej generacji mam lpg ale byla ona zakladana w tamtym roku :mrgreen: sonda byla wymieniana doslownie dzisiaj a nie ma innej kontrolki zapalonej oprocz tych "zygzakow" :) chyba nie wiele pomoglam bylam na przgladzie i ok a i mechanicy tez nie wiedza co to :/ pomozcie moze przez te radio :/

 

[ Dodano: 2006-11-09, 13:01 ]

ok dowiedzilam sie mam drugiej generacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio bym wykluczył z kręgu podejrzanych. Kontrolka przecież zaświeca się dopiero po przełączeniu na LPG a nie świeci cały czas.

Zdecydowanie wygląda na to, że to instalacja powoduje zaświecenie kontrolki jako sygnał o usterce.

Podjedź do bylejakiego gazownika, niech zmieni na chwilę emulację lambdy, najlepiej na "fala". Jeżeli pomoże, to będziesz w domu. Jeśli się nic nie zmieni, to będzie oznaczało że coś jest źle podłączone i powoduje błędy w instalacji samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myslalas o tym zeby wybrac sie do mechanika z jakims kolega ktory sie troche zna na samochodach, co by przeprowadzil Konkretna rozmowe ze zlota raczka? :> bo w naszym kraju spora czesc mechanikow olewa ludzi ktorzy nic nie wiedza, oczywiscie bez urazy :mrgreen: ale sama stwierdzilas ze nie bardzo wiesz nawet jak nam pomoc w diagnozie, tacy "mechanicy" moga to wykorzystywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam po mojemu ta kontrolka to wadliwa praca komputera od wtrysków czasami jak nalejesz lipnej benzyny to wtedy się zapala ale do rzeczy; prawdopodobnie modulator od gazu jest coś nietego. powinien oszukiwać komputer od wtrysków że niby wykazują obciążenie i (działają) i wtedy pasuje ,ale on słabo oszukuje i komputer się przypierdala taka moja opinia ale nie jestem mechanikiem . proszę o opinie kolegów z forum. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

czesc ja tez jestem nowa...nie chcialam pisac nowego tematu jak widze ze temat sie powtarza...

 

kontrolka z zygzakiem...mi sie zapala..

samochod kupilam tydzien temu, jest to megane coupe 1,6 e 98 automatic..jakis czas temu zaczela sie zapalac..zapala sie tylko wtedy jak odstawi sie samochod na noc albo na dlugi okres czasu bez ruszania...zapala w sumie normlanie ale po 20 metrach zapala sie kontrolka, zdecydowanie wtedy gorzej jedzie nie zmienia biego..znaczy mi sie wydaje ze nie zmienia.jest jakby zamulony strasznie..staje na poboczu gasze silnik odpalam znowu i jest wszystko ok.

 

w poniedzialek ide na komputer zobaczymy co on powie, ja jestem zielona strasznie jesli chodzi o samochody moj chlopak lepiej sie zna..ale i tak nie wie co to moze byc...

 

pare razy nam sie zdarzylo ze same migacze sie wlaczyly=2 naraz...nie wiem czy to byl alarm czy co bo moja meganka nie wydaje zadnego dzwieku przy alarmie...tylko miga( to tez dla mnie jest dziwne)..jesli macie jakies pomysly prosze o odpowiedz..do poniedzialku niedlugo ale ja juz sie martwie ze cos zlego sie dzieje...

 

nie wspomnialam ze ma przebieg 70 000 mil..to kolo 112 000 km

 

dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka z zygzakiem oznacza usterke elektroniczną, ale w tym przypadku z elektryką najpewniej jest wszystko w porządku. Byc może olej jest zanieczysczony i gdy jest jescze zimny (gęsty) uniemożliwia zmianę biegu. Komputer sterujący skrzynią wysyła do niej sygnał, skrzynia nie reaguje, zaświeca się kontrolka i sterowanie skrzynią przechodzi w stan awaryjny. Po ponownym odpaleniu auta, gdy olej jest już rozgrzany, stawia mniejszy opór ;-) i skrzynia może działać normalnie. W takim wypadku wystarczy wymienić olej i filtr. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!