Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiecace kierunki


Easy

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie czysto z ciekawosci, ale zastanawiam sie nad tym.

 

Czy ktos wie jak zrobic zeby przednie kierunki swiecily caly czas (tzn najlepiej zeby sie wlaczaly razem ze swiatlami postojowymi), a po wlaczeniu odpowiedni zaczynal migac? Ma ktos jakis pomysl? Jak to nie bedzie wymagalo za duzo kombinacji to moze bym sobie takie cos zrobil :-)

 

Aha rozwiazanie z druga zarowka w kolszu od kierunkow nie wchodzi w gre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega chce sobie amerykana zrobić?

najłatwiej to poprowadzić dodatkowe żaróweczki od postojowych, profesjonalnie zapraszam do warsztatu elektryka samochodowego hihi :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chce sobie zrobic jak w amerykanskich samochodach, ale nie chce 2 zarowki dlatego, ze widzialem juz takie rozwiazanie w paru autach, i strasznie slabo widac czy ten kierunek miga czy swieci, ciezko rozroznic poprostu. Dlatego wole zeby gasly calkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wtrące swoje 5groszy : z tego co wiem nie jest to niestety u nas dozwolone. Nawet hamerykańce powinny mieć przerobione. Ale ....po to są przepisy żeby je łamać. Ja proponowałbym zmienić tylko gniazdo na dwuwłóknowe (jak światła ze stopem czyli 5/21W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj tak dumam i dumam nad tym co chcesz zrobic i wymyslilem ze najprostrzym rozwiazaniem bedzie wsadzic przekazniki w te kierunki to znaczy zrobic taki myk :

 

podłanczasz migacze przez postojowe ( łączysz je z nimi zeby swieciły razem z postojówkami)

ale z przekaznikiem którym sterujesz za pomoca właczenia kierunkowskazu.

 

Na kierunkowskazie bedzie 12V ktore podłanczasz na zasilanie przekaznika a zasilanie z postojówki podłanczasz przez styk normalnie zamknięty przekaznika i sprawa załatwiona.

 

kiedy właczysz kierunkowskaz to on daje napiecie na przekaznik a potem je odcina czyli przekaznik bedzie śmigał jak kierunek i zasilanie z postojówki tez bedzie wycinane jak przekaznik.

 

Myśle ze proste do zmontowania to jest.

 

PS: postaraj sie to zrobic do 28 zebysmy zobaczyli jak to chodzi i wygląda! powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, czemu tak stwierdzasz?

przcież same żaróweczki beda zasilane od postjówek a i oczywicie beda oddzielone galwanicznie za pomocą przekaznika od zasilania kierunkowskazów wiec wydaje mi sie ze nie ma potrzeby podłączania diód. przekazniczki w elektroniku beda w cenie 3 do 9 zł wiec mały koszt.

 

[ Dodano: 2007-04-15, 23:11 ]

a jak nie bedziesz miał gdzie dostac to przywioze ci na spota mam takich pare ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy z postojowych podasz napięcie na żarówkę przedniego kierunkowskazu, to momentalnie zasilisz wszystkie zarówki kierunkowskazów (jednej strony).

Dioda ma zapobiec temu zjawisku. Trzy żarówki jednej strony są połączone równolegle. Gdziekolwiek przyłożysz napięcie - zaświecą wszystkie trzy. Dzięki diodzie napięcie nie przejdzie od przedniej żarowki do pozostałych dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy

 

czy ty znasz zasade działania przekaznika??

 

moge sie założyc ze do samej zaróweczki nie sa pozostałe równolegle podłaczone chyba ze na płytce.a to mozna odlutowac i odzielic ta jedna zarówka od pozostałych.

 

a druga sprawa to zamiast tej jednej z 3 zarówek migaczy prawej strony podłanczasz przekaznik ktory odziela galwanicznie ( patrz wikipedia) zasilanie postojówki od obiegu kierunkowskazu wiec zbedna jest dioda w takim wypadku całkowicie!!

oczywiscie taka samma robota bedzie z lewej strony!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja was panowie teraz ostudzę to co pisał wyżej Prezes jest niestety prawdą, polskie prawo w takim przypadku nie zezwala na takie zabiegi, i możesz (a wcale nie musisz) zostać ukarany mandatem i zabraniem dowodu rejestracyjnego, gdyż taka przeróbka wymaga homologacji. Tak dziś mimo chodem spytałem policjanta z drogówki o ten bajerek tak więc wszystko zależy od zawartości twojego portfela i znajomościach na stacji diagnostycznej (co by ci szybko dowód oddawali). :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!