Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczne radio z psującym się wyświatlaczem w kokpicie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :mrgreen:

 

Dwa lata temu kupiłem w RFN 6 letnią megankę 1.6 RT full wypas.

Samochód wyposażony został w fabryczne radio Philips z wyświatlaczem w kokpicie.

Systematycznie, co jakiś czas znika mi (przestaje świecić) kolejna część podświetlenia w wyświetlaczu. | / _, np: w RDS'sie "RMF FM" wygląda "R 1I- F 1"

Pytania:

W czym tkwi problem?

Czy jest to wina wyświetlacza?

Jak to naprawić?!

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdejmujesz osłony głośników na podszybiu, pod nimi masz dwie śrubki torx, po jednej z każdej strony, odkręcasz, teraz łapiesz za "dechę" i delikatnie, powtarzam delikatnie podnosisz do góry jednocześnie ciągniesz do siebie, możesz też próbować ruszać góra-dół i ciągnąc do siebie, wyczujesz. Cały ten element trzyma sie na zaczepach, śrubki zabezpieczają. Dlatego należy uważać żeby nie urwać zaczepów, są plastikowe. Jak juz to zdejmiesz to zobaczysz dwie śrubki od zegarka i wtyczkę.

Mnie za pierwszym razem połapanie sie w tym wszystkim zajęło z 10 min.

 

Ja mam to samo, zegarek nie wyświetla mi wszystkich segmentów, tzn raz się śwecą wszystkie raz nie. Wyświetlacz połączony jest s płytką zegarka za pomocą gumki przewodzącej, którą najprawdopodobniej trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wystarczy gumkę i styki na płytce drukowanej i LCD przetrzeć spirytusem.

Spirtusu do gumy nie polecam- wysusza ją i będzie szybciej parciała. Na styki może być, ale warto zaopatrzyć się w jakiś płyn typu "Kontakt"- napewno sie przyda w przyszłaści. Tą tzw. gumkę poprostu przetrzyj delikatnie szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem Forum, chciałem się przywitać ze wszystkimi :)

To mój pierwszy post, choć Forum przeglądam od dłuższego czasu, znalazłem sporo przydatnych informacji.

Mam podobny problem z wyświetlaczem, ale niestety po rozkręceniu okazało się, że u mnie wyświetlacz jest połączony z płytką drukowaną na stałe - nie ma gumki, ani żadnych innych styków, które mógłbym przeczyścić...

Typ wyświetlacza to AFFA2++. Czy jest jakaś szansa na samodzielną naprawę tego wyświetlacza, czy w grę wchodzi tylko wymiana na nowy?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie.

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!