Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak odgrzybić klimatyzacje w M II????


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem chce odgrzybic klime w mojej megance?? slyszalem ze mozna zrobic to na rózne sposoby:

-jakis srodek sie pryska do nawiewow i juz

-jakis srodek sie pryska do rurki mocowanaia filtra przeciwpylkowego

-jakis srodek sie pryska do samchodu odpala i uruchamia klime z wewnetrznym obiegiem

-potem jeszcze jest sposob na pryskanie czegops do rurki skraplacza czy parownika nie wiem za bardzo

-a w instrukcji jest zeby pryskac do rurki filtra kabiny czy jakos tak i wlaczyc nawiew (delikatnie) na 15 min (ale tu pojawia sie problem bo nie wiem czy filtr kabiny to tosamo co filtr przeciwpyłkowy?? :/)

 

i tu pojawia sie problem ktorego zestowu uzyc zebym jeszcze uzyl tej klimy :-) ???

i prosil bym o dokladny opis a jak mozna tyo jeszcze jakies przykładowe srodki odgrzybiajacce (najlepiej sprawdzone :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w sumie nadal nie wiem z ktorego sposobu skortzystac mozesz mi jakos doradzic co i jak i jak wogole to zrobic moze posiadasz jakas instrukcje do megane w ktorej jest to w sensowny sposob opisane :/

bo nie wiem gdzie mam to pryskac i wyczytalem jeszcze w instrukcji ze nie mozna psikac tego czegos w kabinie przez kratki.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupujesz środek BEHR do odgrzybianbia najlepszy mi znany,wyciagasz filtr kabinowy zwany p.pyłkowym ładujesz tam srodek jest w spreyu z rurką do aplikowania.środek jest w postaci piany,ale nie zaduzo powoli i stopniowo bo zalejesz termik i moze byc kiepsko zatykasz dzire po filtrze i włanczasz sam wentylator bez startu silnika czekasz 3 min około wyciągasz i powtarzasz czynnosc

środek wystarczy ci na 2 razy wiec pól ci zostanie na nastepny raz

pozdrawiam i zdaj relacje jak poszło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umie napisać to i przeczytać potrafi. (sorry za zgryźliwość) :-?

W sumie najwięcej grzybów pojawia się w wilgoci ( z parownika) roznoszonej wentylatorem po instalacji . Jak spryskasz potencjalne źródło to milioooooony grzybków padnie ale nie wszystkie. Jak wyczujesz ze w powietrzu znowu jest dziwny smrodek to niestety ponownie trzeba walczyć z kolonią pieczarek. :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedna drobna uwaga. Przy wymianie filtra kabinoweg (zwanego też przeciwpyłkowym :D ) oraz podczas jego wyciągania dla celów odgrzybiania warto wyciągnąć płaską ssawką resztki lisci i inne (np suche robale :-) )- lewa dolna krawędź filtra. Wyciągnięte dziadostwo nie zablokuje nam w przyszłości wylotu skroplin pod auto !!!!!. Skoro odgrzybiamy to warto pokazać że umiemy się posłużyć odkurzaczem ;-)

A swoją drogą dziwi mnie że francuzi nie dołozyli otworu rewizyjnego fi 5-8 z zatyczką czy zaślepką na wcisk lub wkręt gdzie możnaby wprysnąć środek na pieczarki. Chyba taki zrobię zaraz za filtrem na wysokości parownika :D .

Dziś:22-04-2007 Zaćmienie pełne. Jest taki otwór :roll: Jest to otwór po demontażu rury zasilajacej klimatyzowanym powietrzem skrytkę. Aby dostać się do niego wystarczy (po demontazu półki ) wyłuskać giętki rurociąg z dwóch uchwytów i w miejscu wejścia do obudowy klimy obrócić o 90 stopni , poczym wyciagnąć rurę. Montaz w odwrotnej kolejności. Przez otworek można opryskać parownik. Przy okazji mozna sprawdzić drożność odpływu skroplin spod parownika. Zrobiłem to drutem fi 2,5 ( z oczyszczonej elektrody spawalniczej ) . Drut wygięty pod katem prostym plus oczko na końcu do manipulowania. Część penetrująca miała długość ok 12-15 cm (aby sie dało przełożyć i wcisnąć koniec do odpływu . Sam odpływ widać przy odciagniętej wykładzinie, pomiędzy najniższym punktem klimy a osłoną kanału. Niestety brak zdjęć.

Po opryskaniu dokładnie przez otwór jak wyzej, wykonałem to samo przez otwór po zdemontowanym filtrze kabinowym . Ponowny montaż wszystkiego tj : rurka, filtr , gruba rura rozprowadzajaca , kompletna póła, boczek z przełącznikiem poduszki pasażera,. Nawiew na tylko wewnętrzny, uruchomić wentylator nawiewu (z pracujacym silnikiem lub bez do wyboru) i przy zamkniętych szybach i drzwiach dusic nawiew prze jakieś 10 minut. Zdziebeńko przewietrzyć i rozkoszujac sie nowym zapachem mozna wykonać jazdę próbną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje płuca i gardło oraz pasażerów. Czasami nie widać nie śmierdzi a masz (macie , mają ma ) dziwną chrypkę nie wiadomo dlaczego. Czasami są to uczulenia zwane alergiami objawiajace się różnościami. Lepiej utłuc w zarodku i przynajmniej to nie zaszkodzi.

Środki odgrzybiające nie są aż tak drogie aby ryzykować wpływ "grzybków" na nasze jestestwo. :roll:

Uważam że łatwiej zapobiegać niż później leczyć się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodze do TESCO, Castoramy lub OBI, idę na dział z wyposażeniem do AUTEK i kupuję co jest w opakowaniu 500-650ml ale zafoliowanym (coby ktoś nie skorzystał :-P ) . Nazwa i producent ma niewielkie znaczenie bo i tak czytam co dany środek potrafi. :-) Chińszczyznę jadam z torebki więc w tym dziale jej nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!