Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zainstalowaniem tempomatu w megance. Mam już mniej więcej schematy i wiem co i jak... Pytanie kieruje jedynie do użytkowników Megane II.

 

Jak działa tempomat. Załóżmy że sobie jadę autostradą z prędkością 130 km/h. I nacisnę przycisk z instrukcji obsługi nr 1. Ten obok regulacji świateł na dole.

 

Jak się wówczas zachowa auto. Czy mogę już puścić gaz? I auto będzie jechać samo z prędkością początkową 130 km/h??

 

 

Czy jak nacisnę znowu przycisk 1 wyjdę z opcji tempomat?? I auto zacznie samo zwalniać? Tak jak bym puścił gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomatu w meganece nie mam ale w passacie wyglądało to tak:

Włączało się tempomat (tak jak Ty przycisk obok regulacji świateł).

Trzymając noge na pedale gazu naciskałem przycsk "+" i juz można zdjąć noge z gazu.

Przyśpieszanie i zwalanainie odbywa sie przyciskami "+" i "-".

Wyłaczając tempomat przyciskiem - auto zwalnia

Każde dotknięcie gazu lub hamulca wyłaczało tempomat, ponowne naciśnięcie "+"

powodowało przyśpieszanie do ostatniej zadanej prędkości jeżeli aktualna jest niższa lub utrzymanie obcenej prędkości (jezeli jest wyższa od wczesniej zadanej).

 

Generalnie tempomat nie reguluje prędkości jazdy tylko reguluje obroty tzn stara się utrzymać stałe obroty (przynajmniej tak jest w tempomacie z manualna skrzynią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Generalnie tempomat nie reguluje prędkości jazdy tylko reguluje obroty tzn stara się utrzymać stałe obroty (przynajmniej tak jest w tempomacie z manualna skrzynią).

od kiedy - tempomat ma za adania utrzymanie zadanej prędkości (obroty własnie się zmieniają). W manualu i w PL moim zdaniem to zbędny gadget - mnie się nie sprawdził. Spróbuj jechac kiedys ze stałą dopuszczalną prędkością w trase - zobaczymy jak długo wytrzymasz.

Używałem go wraz z automatyczną skrzynią biegów -= czyli tak jak leniwe amerykance przykazaly 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy - tempomat ma za adania utrzymanie zadanej prędkości (obroty własnie się zmieniają)

 

... w manulanych skrzyniach od zawsze. Tylko się Tobie wydaje że regulujesz prędkość. Jakby nie było to pomiedzy silnikiem a kołami jest skrzynia i jeżeli sprzęgło nie ma poślizgu to naped jest szytwno przekazywany z silnika na koła (prędkość obrotowa silnika i kół wzrasta liniowo).

 

Twoje uwagi dotyczą skrzyni automatyczniej gdzie na przekładni hydrokinetycznej masz cały czas* poślizg.

 

*lepsze konstrukcje mają dodatkową blokadę przełożenia 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!