Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II lub scenic II a silnik 1.5dci 85KM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam kupić Scenica II (ale może padanie na Megane GrandTour)

z silnikiem 1.5dCi 85KM (tak naprawdę miało być 1.6 16V z fabrycznym LPG, lecz diesel jest tańszy!)

lecz nie wiem jak ten silnik poradzi sobie z taką "furą" (ciężar).

Skusiłbym się na tego diesl'a (ekonomika, frajda z dużego momentu obrotowego) ale

mam obawy, że brakuje mu KM, tylko 85.

Proszę o opinie ludzi jeżdżących takimi "autkami" lub mający jakieś doświadczenia w tej kwestii (taki sam dylemat jak ja).

 

Ja nie mogę być miarodajny, bo ja jadąc tym samochodem na pewno poczuję różnicę, bo teraz jeżdżę Clio II 1.2 60KM, a więc dla mnie to raczej będzie coś nowego i lepszego.

Ale i tak poszukam dealera, u którego się przejadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam otoz posiadam 1,5 dci 85km:)

i musze powiedzeic ze starcza to w zupelnosci :D

nie spodziewalem sie ze takie autko tak potrafi nie dosc ze troche wazy to ladnei leci :-) ostatnio na obwodnicy nie cale 200km/h :D

Wiec jesli na taki maly silnik to mysle ze wynik rewelacja

no i jeszcze jedno malo PALI!!!

jakies 5L to jest maxik :P

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżdżę Megane II 1,5 dci 85 kM. Nie należę do osób wyciskających poty z silnika. Jak dla mnie na dojazdy do pracy wystarczy. A i z rodziną (2+2) na wczasy z pełnym bagażnikem da się pojechać. Kwestia gustu i potrzeb. Wiadomo 105 kM to nie 85.

Ale zawalidrogą nie jestem. Odpowiednio wykorzystać moment obrotowy to i przyspieszenie i spalanie będą akceptowalne.

I jeszcze jedno. Wg instrukcji mój samochód ma prędkość maksymalną 176 km/h. Prawda, jechałem trochę szybciej - ale obwodnicą Wiednia i było dosyć z górki a gaz do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, jechałem trochę szybciej - ale obwodnicą Wiednia i było dosyć z górki a gaz do podłogi.
masz potwierdzenie z gps czy kierujesz się licznikiem, który zawsze zawyża prędkość? przy 180 km/h różnica może dochodzić nawet do 20-30 km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bronius. Mam wątpliwości co do prędkości. Jechaliśmy w 3 samochody. Moja Meganka, Scenic i Laguna. I własciwie we wszystkich tych samochodach mogło dojść do przekłamania co do prędkości o jakieś 20-30 km/h.

Więc faktycznie mogło to nie być 185 km/h a jakieś 155 lub 165 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romnow zamierzał kupić Scenica lub Megane. Mieliśmy przekazać doświadczenia.Od trzech tygodni się nie odezwał a my zaczynamy dyskutować na temat dokładności prędkościomierzy. Proponuje założyć nowy temat i kontynuować wymianę doświadczeń z przekłamaniem liczników w naszych megankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę meganem 1,5 dci ale śmiem twierdzić że ten silniczek ma za mało koników byłem w zeszłym roku w Chorwacji autkiem i brakowało mi troszeczkę więcej mocy , to nie znaczy że jeżdżę 200km/h ale przy wyprzedzaniu troszkę brakuje mocy i przyspieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i wiem że Francuzi robią najdokładniejsze liczniki i w Renault, Citroenie i Peugeot przekłamania wynoszą maks 5 km/h.

 

Sprawdzając Meganke z Tom Tom i Automapa różnica wyniosła około 2 km/h, natomiast na tych urządzeniach do pomiaru prędkości na drogach, które mają nam uświadomić jaką mamy prędkość, nie było różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel z grupy ma grandtoura 1,5 dci 82 km i nie narzeka. Wiaomo-rakieta to to nie jest ale jak wyjeżdzamy gdzieś z uczelni to daje radę :mrgreen:

no i na trasie poniżej piątki schodzi..

 

[ Dodano: 2007-05-06, 15:54 ]

a co do przekłamań to w lagunie w/g licznika jechałem 200km/h , gdy katalogowo v max to było 180km/h. Auto teoretycznie puste/zadbane/z górki i waha 98 , ale przekłamanie było i to solidne.

A teraz w megance jest chyba lepiej. W/g katalogu idzie 195 km/h i tyle tez (konkretnie 193km/h) udało mi się na róznej jezdni, z gazem wcisniętym przez jakies 5 minut non-stop :lol: wycisnąc, więc moim skromny zdaniem przekłamanie jest niewielkie w meg 1 ph2.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!