Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona silnika


mister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, wiem że dużo pytań zadaje, ale po to wkońcu forum :)

 

Powiedzcie mi o osłonie silnika, tam gdzie pisze np. 1,6 16V, konretnie ta osłonka mi jakby latała, nie była dobrze przypocowana, tylko jak sie jej dotyka to ona puka... dlatego przy odpalaniu czasami słychać krzechot taki. Powieccie mi jak to zrobić, tzn. dobrze przymocować by nie latało.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz w odpowiednich działach... bo siejesz bałagan

 

ta osłona (pokrywa) to na 2 czy 3 śruby jest i nie powinna wydawać dźwięków słyszalnych stojąc obok auta, przy dotykaniu może pukać, bo nie to jest jej zadaniem, ona ma tłumić hałas idący od silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samej pokrywie nie ma żadnych śrub. Trzyma się ona na 4 plastikowych bolcach zakończonych kulką (widocznych od spodu pokrywy). Bolce te powinny wchodzić w gumowe otwory, które znajdują się na silniku. W moim przypadku jeden bolec był ułamany i pokrywa od czasu do czasu uderzała o silnik. Brakujący bolec zastąpiłem metalową śrubą. Żeby wyprofilowanie było zbliżone do oryginału to na końcu śruby dałem kawałek koszulki term., a później na całą śrubę znowu koszulkę, tak żeby koniec nowego bolca był gładki i poszerzony. W tej chwili pokrywa pasuje idealnie. :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 16v nie ma zadnych bolców chba ci sie kolego baad 74 z dci dti pomyliło

A nie przyszło Ci do głowy, że mamy dwa różne silniki :-) (u mnie MII 1,6 16V). Skoro dość szczegółowo opisałem mocowanie osłony to chyba wiem co mam pod maską :!: . Przecież nie napisałem: "wydaje mi się" lub "gdzieś słyszałem" itp. Przez takie "dziwne" wpisy mieszasz w głowie dla mister'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat.

 

Mam silnik 1.4 16V z 2000 roku, bez osłony silnika/kolektora (nie wiem co to osłania więc piszę). U mojego teścia z 2001 roku jest ta osłona i bardzo mi się silniczek podoba z tą osłoną. Czy da się dokupić i zamontować tą osłonę bez żadnych przeszkód? Chodzi mi o jakieś dziury, czy coś takiego, żeby było miejsce, by to można spokojnie przyczepić jak ma być.

 

Jeżeli się da, to gdzie taką osłonkę można zakupić?

post-2495-1194351607_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jeszcze takie metalowe zatrzaski (spinki), mocowane one są na silniku, postaraj sie kupić je od razu z osłoną i zwróć uwagę, czy nie są w osłonie ułamane plastikowe wypustki, które właśnie wchodzą w te metalowe spinki.

 

Jak chcesz to zrobię zdjęcie osłony i tych spinek - postarałbym sie jutro, bo na razie jestem chory i nie chce się bardziej rozłożyć.

 

 

Słuchaj jest taki koleś, kupiłem od niego ostatnio po atrakcyjnej cenie cewki, może miałby taka osłonę w dobrym stanie.

 

Jakbyś był zainteresowany to pisz na GG lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!