Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to tylko napęd?


brzuhin_tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Renault Megane '96 1.4 224.000 km. Samochód przy skrecie w prawo starcił napęd, usłyszałem jakieś zgrzytanie tak jakbym bieg wrzucał bez sprzęgła. Do tego jeszcze silnik mi zgasł i nie chciał odpalić (rozrusznik chodzi tyle ze auto ma problem z odpaleniem). Przy okazji poczułem lekką woń spalonej gumy (żaden z pasków klinowych nie padł). Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprzęgło się posypało... przy takim przebiegu to jeśli nie było wcześniej zmieniane to całkiem możliwe. Wczoraj u siostry w megance zmieniliśmy sprzęgło po 175.000km i było starte tak, że część nitów było pozrywana, docisk był cały porysowany, a łożysko oporowe dosłownie się rozsypało przy demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę prosić jaśniej?

chodzi mi o to, że możliwa jest sytuacja w której np docisk sprzęgła z tarczą sprzęgła się sklei lub np pójdzie mechanizm dociskający i wtedy nie ma jak wysprzęglić i na skutek tego że sprzęgło trzyma i auto stoi silnik nie będzie w stanie odpalić

 

skrzynia działa Ci normalnie tzn, możesz biegi zmieniać? bo jak możesz to odpada opcja z ze sklejonym sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znalazłeś ten włącznik? bo on jest od strony kierowcy przy puszce z bezpiecznikami w komorze silnika

dzieki za pomoc ale tam wszystko gra

 

[ Dodano: 2007-04-12, 08:09 ]

Już wiadomo co to było. Półoś cała w strzępach a zapalić nie chciał bo nie miał paliwa w baku. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!