Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obroty silnika przy włączonej klimie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Coś zaczęło sie ostatnio dziwnego dziać a mianowicie po włacząniu klimy ale tylko na rozgrzanym silniku obroty potrafią zagnieździć sie nawet na 2500 tys. obr. min. Najczęściej da sie to zauważyć po dłuższej jeździe kiedy sie zatrzymam a silnik pracuje tak jakby pedał gazu sie zaciął. Potrafi tak chodzić nawet pare minut zanim sie ustabilizuje. Czasami pomaga przygazowanie i spada do normalnych obrotów. co może być przyczyną? Acha wyłaczenie klimy powoduje natychmiastowy spadek obrotów z 2000-2500 do standardowych 750.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mi natomiast na włączonej klimie na wolnych obrotach tez cos sie dzieje,

objaw jest taki ze jak silnik zejdzie z obrotow (np jak stoje na swiatlach) to po jakiejs chwili roznie nieraz 5, nieraz 10 sekund cos jakby sie wlaczalo i wylaczlo w rownych odstepach czasu co jakies 3-4 sekundy-objaw ten jest slyszalny uchem(pstykniecie srednio glosne). W momencie pstykniecia(włączenia/wyłaczenia) nastepuje delikatny ruch obrotami-slyszalny i widoczny na obrotomierzu.

tak wiec bedzie trzeba jechac do serwisu aby zobaczyli co i jak

jakby ktos mial podobny objaw i wie co jest grane to prosze pisac

:-| :-| :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

U Ciebie to jest odgłos włączającej i wyłaczającej sie sprężarki klimatyzacji. U mnie przy właczeniu klimy tez słychac taki dźwiek. Obroty wzrastają (ale powinin to byc nieznaczy wzrost) bo zwieksza sie obciązenie silnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeżeli to jest klima manualna to napewno nie. Jak już właczysz to powinna działać praktycznie przez cały czas aż jej nie wyłączysz. Przy klimatroniku to komputer steruje kliamtyzacją ale napewno nie włacza i nie wyłacza jej cokilka sekund bo sprężarka by tego nie wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie napisełem tego, klima jest manualna i charakterystyczne wlaczanie/wylaczanie slychac tylko na wlaczonej klimie i tylko na postoju, (no bo jak w czasie jazdy niby to zbadac, nic w such sie nie rzuca)

z tym ze, raczej klima nie wylacza/wlacza sie przy tych pstyknieciach i spadkach obrotu - chociaz to tez ciezko wyczuc raczej pracuje caly czas

kurcze, to co serwis tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał raczej na to że własnie sprężarka włacza sie i wyłącza.Widac to po obrotach.Coś nie tak może jest z przekaźnikiem właczającym klime.Tak czy tak trzeba udać sie do ASO lub zakładu zajmującego sie klimami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

już jestem po napelnieniu ukladu. okazało się że czynnika chłodzącego było 255g a powinno być 550g tak wiec prawie połowa gdzieś sie ulotniła w przestrzeń.

Układ szczelny. odgrzybili i wymienili filtr kabinowy.

Koszt:355zł

-odgrzybienie 60zl

-napełnienie układu 200zl

-filtr z wymianą 95zl

troch kasy poszlo, i to nie było ASO Reno

 

Ale niestety po przejechaniu jakiś 4km poprawy nie zauważyłem. Tak jak się sprężarka załaczala/wyłaczala sie tak dalej sie wl/wyl. Może w troche innych częstotliwościach-tz. dluzej pozostaje włączona. :evil:

 

 

Moze być przyczyną np. mała ilość oleju w sprezarce??? :-/

Może ktoś miał taki objaw???

Wie ktoś ile kosztuje nowa/używana sprezarka? - lepiej zeby ta opcja nie byla konieczna!!!

Moze to jest zupelnie cos innego?

 

oby upaly przyszly jak najpozniej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!