Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drążek zmiany biegów lata jak żyd po pustym


www.gom.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem nie dawno na forum o problemach z zapalającymi się światłami w MII, otóż po wizycie w aso zaproponowali mi wymianę komputera za symboliczną opłatę około 100,- jako że auto po gwarancji ale problem był od początku... Ochoczo na to przystałem i wczoraj zostawiłem samochód na zmianę UCH. To były dobre wiadomości.

Odebrałem około 18 samochód i tu problem:

Drążek zmiany biegów nie chodzi sztywno z oporem, tylko lata tak, że trudno niekiedy trafić właściwy bieg (np po 5 wchodzi 4). Dotychczas drążek zmiany biegów chodził precyzyjnie i pieknie jak w nowym samochodzie (mój ma 55000km) - od początku byłem nim zauroczony jako że nigdy nie miałem tak dobrze chodzących biegów (może dlatego że to pierwszy mój tak nowy samochód). Natychmiast to zakwestionowałem pytając kto im kazał grzebać coś przy biegach. Na początku zasugerowano mi że tak musiało być wcześniej i nic do tego nie mają. Jako że i tak zepsuli alarm i nie wczytali drugiej karty - więc dziś rano ponownie zostawiłem im samochód na poprawkę. Przy odbiorze znowu to samo - stwierdzili, że nic nie jest uszkodzone a po prostu skrzynia jest zużyta i dlatego już niechodzi tak jak nowa.

Krew mnie zalewa ! Nie popuszcze im tego - rano oddałem samochód z pięknie pracującymi biegami a po południu odebrałem samochód z biegami jak ze starego Fiata.

 

W związku z powyższym mam dwa pytania:

1. co mogli zepsuć, lub podmienić

2. Czy ktoś może mi wskazać drogę prawną (prawnika, rzeczoznawcy) bo nie zamierzam takiego oszustwa puścić im płazem.

 

Problem dotyczy ASO Zdunek w Gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Trudno tu doradzić coś konkretnego bo sprawa prosta nie jest. Cieżko bedzie im coś udowodnić.

Ja zrobiłbym tak:

W grę wchodzi to, że podmienili Ci skrzynię lub w jakiś sposób uszkodzili.

Pojedź do jakiegoś małego warsztaciku (najlepiej zaufanego/poleconego) albo moze masz dostep do kanału i dokładnie obejrzyj wszystkie śruby i połączenia, które musiałyby być ruszone podczas demontazu skrzyni. Część z tego możesz przwdopodobnie zobaczyć po maską. Nie ma cudów. Jeśli odkręcali śruby, demontowali półośkę to ślady musieli zostawić.

Przy okazji oblukaj czy na bloku skrzyni, lapie podpierającej ją, nie ma gdzieś śladu udeżenia lub coś w tym stylu.

Ciezko będzie znależć usterkę, jesli coś stało sie wew. skrzyni. Może ktoś niechcący wpadł na drążek i coś się skrzywiło?

 

Nie wykluczłby też jakiejś błachostki. O ile pamietam to drążek przytrzymywany jest w pozycji "luzu" przez sprezynki. Może któraś spadła?

 

Jeżeli znajdziesz (Ty lub mechanik) cokolwiek podejrzanego to rób zdjęcia i wzywaj rzeczoznawcę.

 

Bądź dobrej myśli i miej nadzieję, że nie masz starej skrzyni z meganki któregoś z pracowników ASO :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja :shock:, żeby taki numer :mrgreen: :) :!: . Niestety ASO Renault to jedni wielcy oszuści :-x . Ja przez nich wydałem niepotrzebnie niecały tysiąc zł bo gdy kupiłem używany samochód to byle jak go sprawdzili (nawet nie użyli szarpaków, a powinni, bo w innym zakładzie wyszło, że łącznik stab. jest do wymiany), źle naprawili osłonę półosi, oraz źle zdiagnozowali inną usterkę i przez to kupiłem części w ogóle niepotrzebne :-( Usterkę usunął mi mały warsztat za 1/10 ceny ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W oficjalnym piśmie Renult Zdunek - twierdzi że jest to naturalne zużycie eksploatacyjne i mogą to na prawić za 990,-PLN. Zważając na przebieg 50 tysięcy kilometrów i fakt że stało się to w czasie bytności w serwisie ....

(....)

na razie sprawa się rozwija więc nie uprzedzam faktów...

 

 

sławek

Megane II

1,9 dci, Lux Exp. 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dokładnie Sławku. Chętnie poodwiedzam tą antyzdunkowa stronę, jak tylko będzie taka możliwość. Póki co sie nieda. Pozostaje tylko współczuć takiego użerania się z "serwisem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!