Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierownomiernie dzialajace kierunki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od niedawna smigam meganka z 2000r 1,4 16v. Wszystko pieknie ladnie chodzi jak w zegarku...az do dzis rano:/

Pierwsze skrzyzowanie kierunek w prawo wrzucam a on co??? zasuwa co najmniej dwukrotnie szybciej niz standardowo. Zaznaczam ze lewy dziala bez zarzutow czyli jak zawsze. Mial juz kots kiedys podobna usterke?? CZy to wina przerywacza czy jakas grubsza sprawa?? Z gory dziekuje za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cos takiego! a zwłaszcza po ulewie, albo jak przejechałem przez wode! potraktowałem kostki od swiateł jakims srodkiem niepamietam czy to był 007 czy cos takiego! poprostu konserwuje i czysci nierobiac zwarcia! mi pomogło!!!moze tez masy niemasz dobrej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsza przyczyna szybszego migania kontrolki i tykania przekaźnika jest przepalona któraś z żarówek od kierunkowskazów. Jest to po prostu taka informacja dla kierowcy. Czasami może być też oczywiście coś z kabelkami- wtyczkami- stykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszystkie zarowki i polaczenia dla prawej strony. Tak jak pisal Danielossss, najprawdopodobniej przepalona zarowka, lub brak styku w jednej z nich. Wiaze sie to z tego co sie orientuje ze zmiana rezystancji w obwodzie, i kazde auto tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnych kierunkach mam białe szkiełka więc muszę używać żarówk z żółtym szkłem.

Wkładam taką żarówkę ... a po dwoch-trzech miesiacach kierunek świeci mi się na ... BIAŁO !

Przyczyna: żarówki najczęściej mają szklaną bańkę pokrywaną żółtym lakierem, który pod wpływem ciepła złuszcza się i odpada z żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam informacje od poprzedników.

Identyczne objawy i nadpalony wtyk masy we wtyczce tylniej lampy.

Ale pierwszym objawem jaki zauważyłem, to było lekkie żarzenie lampki kontrolnej od tylnich świateł przeciwmgielnych podczas hamowania. A po jakimś czasie dyskoteka.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wczoraj miałem podobną sytuację jak opisana w pierwszej wiadomości. Lewy kierunkowskaz pracował dwa razy szybciej niż normalnie. W pierwszym momencie pomyślałem sobie że to spalona żarówka ale sprawdziłem i wszystkie są OK. Jak może być przyczyna takiego działania kierunkowskazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dziwny problem z kierunkowskazami gdy przelacze stacyjke na zapłon zaczyna cos tykac chyba to przerywacz od kierunkow gdy wlacze kierunkowskaz np w lewo to zaswieci tylko jeden raz i koniec to samo w dróga strone, albo wogole nie zaswieci, jak lekko nacisne przycisk od światel awarajnych to kierunkowskazy zaczynaja dzialac. Światła awaryjne działaja normalnie. Przycisk od awaryjnych jest nowy wiec to nie w nim jest wada. Prosze o szybka odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

mam podobny problem co kolega zakładający wątek, tylko sprawa dotyczy wszystkich lewych kierunkowskazów. Raz mi migają z normalną prędkością a raz zasuwają 2-3 razy szybciej (zależy od pogody?). Żarówki sprawdzone, kablami poruszałem, podociskałem gdzie się dało i nic nie pomaga. W pewnym momencie było tak że kiedy miałem postojowe to działały dobrze a jak włączyłem na drogowe to dyskoteka. Dziś rano znowu było dobrze a jak wracałem z pracy to znowu wariacje.

Dodam jeszcze że jak włączam awaryjne to wszystko działa OK.

Wie ktoś co mogę jeszcze sprawdzić i co w tym chodzi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!