FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl, www.renaultforum.pl, www.mechatronika.eu, www.ruzam.pl, Reklama: Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Laguna I 96r
Autor Wiadomość
kaczus 

Auto: Renault Laguna
Silnik: 2.0 8V
Wysłany: 2010-08-07, 12:50   Renault Laguna I 96r

Jako, iż jest to mój pierwszy post - witam wszystkich tu zgromadzonych użytkowników ;-)

Panowie, od blisko 2tyg. jestem nowym posiadaczem Reni Laguna (ph1) z 96roku. Przy zakupie zostałem poinformowany o niedziałającym centralnym zamku sterowanym z pilota - sprzedający nadmienił, że wymienił baterie w pilocie i dalej nie funkcjonuje. Ponadto, auto stało dość długo z powodu braku rzetelności polskich służb.. ale to już dalsza historia.

W dniu wczorajszym odwiedziłem elektryka, który nadmienił, że posiadał identyczny problem w swoim clio (wymiana baterii - rozkodowany pilot). By zaoszczędzić dwie stówki, zlecono mi przeszukania forów internetowych nt. kodowania owego pilota - po znalezieniu informacji przystąpiłem do pracy:

1. Dokonałem oględzin pilota:
- dioda mruga,
- podczerwień działa (sprawdzona za pomocą aparatu),
- pilot oczywiście zawiera wewnątrz 7 cyfrowy kod złożony z cyfr i liter.
* czyli jest sprawny?
2. W aucie posiadam zamontowany przełącznik zamykania/otwierania drzwi, lecz bez diody jak to gdzieniegdzie nadmieniają o sposobie kodowania za pomocą mrugnięć diod.
3. Po wejściu do auta przytrzymuje przełącznik zamykania drzwi przez ok. 4-6sek. po czym natychmiast celuje pilotem w odbiornik podczerwieni klikając 2x - niestety z marnym skutkiem - nic się nie dzieje, a pilot dalej nie działa.

Dodam również, że próbowałem dokonać powyższej operacji demontując osłonkę odbiornika (czarny plastik) - to samo. Ciekawostką może być odnalezienie szczątków zwykłego śmiertelnika w postaci muchy :) i dziwnego typu zaschnięta substancja, która raczej nie powinna w tym miejscu się znajdować?

Fotografia:

* tylko w tym miejscu na całym układzie znajduje się owe zabrudzenie.

Pytania:
1. Jaka może być przyczyna braku funkcjonowania centralnego zamku z pilotu, czy coś źle robię?
2. W jaki sposób i czym należy przeczyścić odbiorniki podczerwieni zlokalizowane na płytce?
3. W jaki sposób i czym należy przeczyścić zanieczyszczone miejsce złącz na płytce?
4. Czym najlepiej przeczyścić czarną osłonę odbiornika - czytałem, że i to również ma wpływ na odległość odbioru sygnału.

Dzięki wielkie za wszelkie wskazówki - czekam na odpowiedź :)

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Odpowiedz do tematu