FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl, www.renaultforum.pl, www.mechatronika.eu, www.ruzam.pl, Reklama: Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
lampka kontrolna katalizatora Renault Clio II
Autor Wiadomość
zibi 

Auto: Renault Clio II
Silnik: 1,2
Wysłany: 2009-11-23, 20:00   lampka kontrolna katalizatora Renault Clio II

Witam.
W moim Renault Clio II z 2002r uszkodzeniu uległ katalizator, nie było to sygnalizowane świeceniem żółtej kontrolki układu oczyszczania spalin. Dokonałem wymiany katalizatora na nowy w nieautoryzowanym, ale bardzo porządnym warsztacie. Po wymianie po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zaświeciła mi się kontrolka katalizatora. Mechanik dokonał dodatkowego połączenia elektrycznego i zapewnił o prawidłowym działaniu katalizatora. Wymagana jest usunięcie błędu w komputerze - świeci kontrolka- czyli jej wygaszenia. Usługa kosztuje ok.100 zł i stratę dużej ilości czasu. Czy jest prostsza, domowa metoda usunięcia pamiętanego przez komputer błędu?
Za podpowiedzi dziękuję i pozdrawiam. zibi

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Tomik 
Mod Team

Auto: GRAND SCENIC II ph I /SAXO II
Silnik: 1,9 dci / 1.1 i
Wysłany: 2009-11-24, 09:53   

Po kilku uruchomieniach silnika powinien sam się zresetować . Ale ja podjechałbym na skasowanie do ASO bo przy okazji dowiesz się więcej o błędach i ewentualnych usterkach.

arcze 

Auto: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 16V
Wysłany: 2009-11-25, 12:52   Re: lampka kontrolna katalizatora Renault Clio II

zibi napisał/a:
Cięcie

Witaj,
odpowiedz mi najpierw na pytanie, jaki katalizator Ci założyli? Czy jest to oryginalny katalizator Renault? A może jakiś zamiennik lub z wkładem metalowym (bo takie też sa i to dużo tańsze).
Jeśli założyli Ci jakiś zamiennik, to możesz się problemu tak łatwo nie pozbyć, ponieważ sonda lambda będzie otrzymywać info o niewłaściwym składzie spalin. Wtedy po wykasowaniu kontrolka znowu się oświeci. Konieczna wtedy jest wymiana katalizatora na oryginalny.
Może być równiez zupełnie inna przyczyna oświecania się kontrolki emisji spalin - uszkodzona sonda lambda (chyba że ten warsztat w 100% to wyeliminował).
Proponuję umówić się na wizytę w ASO Renault i dokładnie zbadać temat. Zaoszczędzi Ci to czasu i pieniędzy na dłuższą metę.
W razie dodatkowych pytań służę pomocą.
Pozdrawiam

I tutaj znów to samo - pierwsze ostrzeżenie

ciachociasteczk 

Auto: Laguna 2
Silnik: 1,9 cdi 120KM
Wysłany: 2010-03-27, 20:45   

Spoko

Odpowiedz do tematu